Wisława Szymborska – multimedialnie!

Spieszę donieść o niezwykłym wydawnictwie, jakie pojawiło się na naszym rynku (przegapiłam premierę, więc nie wiem dokładnie od kiedy, ale płyty są już w sklepach!). Wielbiciele pani Wisławy Szymborskiej dostają do rąk własnych bardzo ciekawy zestaw materiałów. Spójrzcie sami:

Polska noblistka niechętnie udzielała wywiadów, unikała programów telewizyjnych i tłumnych spotkań, dlatego to wydawnictwo jest szczególną okazją, aby się do niej zbliżyć. Proponujemy aż trzy rożne drogi, prowadzące do tego celu: tekst, obraz i muzykę. Przede wszystkim możemy poznać 50 wierszy z tomików „Chwila” i „Dwukropek”, czytanych przez poetkę i zarejestrowanych w 2006 r. na dwóch płytach CD. To jeden trop. W skład pakietu wchodzi też film dokumentalny Katarzyny Kolendy-Zaleskiej „Czasami życie bywa znośne – przewrotny portret Wisławy Szymborskiej”, zarejestrowany na płycie DVD. Dziennikarka zrobiła poetce nie lada niespodziankę, zabierając ją w podróż do Włoch czy Irlandii, pokazując jej nagrane specjalnie dla niej słowne pocztówki od Václava Havla, Woody’ego Allena i Umberta Eco. Film ukazuje Szymborską jako roześmianą miłośniczkę kolaży, limeryków, kolekcjonerkę pamiątek z całego świata. Oto droga numer dwa. Dodatkowo możemy posłuchać nagranych na płytę CD piosenek z tekstami noblistki w wykonaniu polskich artystów, m.in. Hanny Banaszak, Grzegorza Turnaua czy Doroty Miśkiewicz. Te cztery płyty dołączone są do książeczki zawierającej opowieść na temat życia poetki, przeplatanej wierszami, jej wypowiedziami oraz opiniami krytyków. Materiał ilustrują zdjęcia przedstawiające Szymborską i kolaże jej autorstwa. Całość jest prawdziwą gratką dla fanów autorki, a dla tych, którzy chcieliby ją wreszcie poznać, doskonałym początkiem przygody z wyjątkową osobowością.

Listy do Mikołaja można zacząć już pisać, prawda? :) Jeśli komuś poszczęściło się i już obcował z tym wydawnictwem, to podzielenie się wrażeniami będzie bardzo mile widziane!

Reklamy

4 thoughts on “Wisława Szymborska – multimedialnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s